O mnie

12.06.1967

urodzony w Sulęcinie, syn Stanisława Chojnackiego i Stanisławy, zd. Ziemba

1986

egzamin maturalny w Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůcym w Sul─Öcinie

1986-1992

studia filozoficzno-teologiczne

30.05.1992

┼Ťwi─Öcenia kap┼éa┼äskie

13.06.1993

magister teologii na Papieskim Fakultecie Teologicznym we Wrocławiu

1993-1998

studia specjalistyczne na Wydziale Teologicznym w Paderborn

06.07.1998

doktor teologii na Wydziale Teologicznym w Paderborn

03.03.1999-31.10.2005

dyrektor Katolickiego Centrum Studenckiego w S┼éubicach wyk┼éady zlecone w Seminarium Duchownym Parady┼╝u, we Wronkach, w sekcji zamiejscowej WT UAM w Gorzowie, w Collegium Polonicum w S┼éubicach, na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odr─ů

15.11.2001-31.12.2003

adiunkt w zak┼éadzie Teologii Moralnej i Duchowo┼Ťci WT UAM

2003-2006

wicedyrektor Instytutu im. Edyty Stein w Zielonej Gorze, Sekcja Zamiejscowa WT US

od 01.01.2004

adiunkt w zak┼éadzie Teologii Moralnej i Duchowo┼Ťci US w Szczecinie

2005-2006

wychowawca w Wy┼╝szym Seminarium Duchownym w Go┼Ťcikowie-Parady┼╝u

2006-2012

dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze, pe┼énomocnik Dziekana WT US do spraw organizacji studiów

od 2007

redaktor naczelny czasopisma   "Studia Paradyskie" , sekretarza redakcji czasopisma "Colloquia Theologica Ottoniana" i serii wydawniczej "Biblioteka Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein"

14.10.2009

nagroda Rektora Uniwersytetu Szczeci┼äskiego II stopnia za szczególne osi─ůgni─Öcia organizacyjne

od 01.01.2010

sekretarz Komitetu Redakcyjnego "ColloquiaTheologica Ottoniana"

od 2011

przewodnicz─ůcy Diecezjalnej Komisji ds. dialogu ekumenicznego i wspólpracy zagranicznej w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

od 08.12.2011

członek Polskiego Towarzystwa Teologicznego

od 01.09.2012

prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego

24.09.2015

stopień naukowy doktora habilitowanego nauk teologicznych nadany przez Radę Wydziału Uniwersytetu Szczecińskiego

01 listopada 2015

Powo┼éanie na kierownika Katedry Teologii Moralnej i Duchowo┼Ťci WT US

01.01.2017

Stanowisko profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Szczecińskiego